Zaujímavosti

VEĽKÝ ZADOK JE ZDRAVÝ ZADOK – VEDCI POTVRDILI, ŽE ŽENY S VEĽKÝM POZADÍM SÚ ZDRAVŠIE A CHYTREJŠIE

Vedci z univerzity v Oxforde v nedávnej štúdii zistili, že ženy s väčším pozadím sú menej náchylnejšie na chronické choroby a sú chytrejšie než ženy s priemerným alebo menším zadkom. Zaujímavé, že? Tieto ženy majú taktiež menšiu hladinu cholesterolu vďaka hormónom, ktoré im pomáhajú spracúvať cukor rýchlejšie. Ba čo viac, vedci potvrdili, že ženy s veľkým pozadím nesú menšie riziko kardiovaskulárnych chorôb, či cukrovky. To všetko vďaka tomu, že majú prebytok omega 3 mastných kyselín, čo spôsobuje aj lepšie fungovanie mozgu.

zadok

The ABC News vyspovedalo profesora Konstantinosa Manolopoulosa ako vedúceho výskumu, ktorý u týchto žien potvrdil nižšiu hladinu cholesterolu a glukózy.

Všetky tieto záveru sú podložené výskumom na viac ako 16.000 ženách. Väčší zadok pozitívne vplýva aj na výšku leptínu v ženskom tele, čo je hormón zodpovedný za reguláciu váhy, a taktiež adinopektínu, hormónu s protizápalovými a antidiabetickými  vlastnosťami. Tukové tkanivo na zadku chytá škodlivé tukové častice a zabraňuje kardiovaskulárnym ochoreniam.

Podobné štúdie boli vykonané univerzitami v Californii a Pittsburghu a výsledok bol ten istý – ženy s väčším pozadím, širšími bokmi a uzším pásom sa dožívajú vyššieho veku.

Zdroj: http://www.healthyfoodteam.com/

You Might Also Like