Život

Tento tovar, ktorý nakupujeme nám kradne peniaze z peňaženky. Dajte veľký pozor!

Ak pôjdete do obchodu bez zvláštnej potreby, z neznámeho dôvodu odtiaľ stále vyjdete s dvoma veľkými taškami. Ruky natiahnu nenákladné veci, ktoré môžu byť užitočné v každodennom živote. A pri pokladni sa všetko naleje do upratanej sumy. Ako často sa vám stalo, že keď ste išli do obchodu na chlieb, zabudli ste si ho kúpiť? Nepotrebný tovar kradne peniaze kupujúcim, ale v skutočnosti sa z neho stáva odpad, ktorý zaplňuje dom.

NEPOTREBNÝ TOVAR

Instantná káva

Stačí sa pozrieť na obsah balenia. Instantná káva v žiadnom prípade neznamená povzbudzujúce nápoje a nestojí za to ani cent. Zloženie tohto nápoja je založené na cukre, palmovom oleji, sirupe, káve a ďalších prísadách. Lepšiu ako uvarenú kávu potom zalejte vriacou vodou, prinesie to viac výhod.

Toaletný papier

Existuje názor, že to, aký druh papiera majú vlastníci domu, určuje ich bohatstvo. Existujú ľudia, ktorí si kvôli tomu kupujú mäkký toaletný papier. A ak kúsok papiera vonia ako broskyňa, ako ho nemôžete vziať? Tiež končí rýchlejšie ako obyčajný sivý papier, takže je ľahké vypočítať, koľko peňazí doslova spláchnete do záchodu.

Ekologický tovar

Zdá sa, že svet sa konečne prebudil a podnikatelia začali vyrábať viac ekologického tovaru. V skutočnosti sa pod rúškom ekologických výrobkov predáva rovnaký tovar, ale nálepka „eko“ tento produkt dvakrát alebo dokonca trikrát predraží.

Ústna voda

„Ošetruje ďasná a predchádza zubnému kazu“ – starostlivo napísané výrobcom . Fluór je v skutočnosti hlavnou zložkou leštidla. Marža pre takýto produkt je 200%. Zvláštne, ale zdá sa, že zubná pasta predávajúcemu prináša viac peňazí, ale je ťažké si na ňom urobiť značnú prirážku, pretože existuje veľa lacných alternatív.

Energie

Lacný nápoj, vďaka ktorému vaše vyčerpané telo nebude spať. Nie je v tom nič užitočné a ak to zneužijete, môžete dokonca skončiť na nemocničnom lôžku. Nízka cena a efektivita vás však nútia nakupovať energiu znova a znova. Hlavné zloženie: voda, cukor, kyselina citrónová. Lacné komponenty v krásnej nádobe a predajca je spokojný.

Balená voda

Voda z vodovodu nič nestojí. Stále však kupujeme balenú vodu a zbierame ju zo peňazí zo špeciálnych strojov, pričom sme naivne verili, že je lepšia ako voda z vodovodu. V skutočnosti sa ukazuje, že v 50% prípadov je pri kontrole kohútika a balenej vody jeho zloženie identické. A voda v plaste z obchodu má značku 300%.

Chlieb

Musím povedať, že nie je nič lepšie ako domáci chlieb. A všetok chlieb z obchodu sa neoplatí kupovať. Najskôr tam výrobcovia pridajú kopu konzervačných látok, aby chlieb vydržal dlhšie. Po druhé, existuje veľa mazaných, ktorí zákazníka oblbnú krásnymi štítkami, často falošnými. Lepšie je kúpiť si čerstvý chlieb na jeden deň v pekárni alebo si ho upiecť sami, nie je to také ťažké.

Propagácia alebo zelenina mimo sezóny nestojí za veľké peniaze. A ako sa ukázalo, pred kúpou lacného produktu musíte premýšľať sedemkrát. Najlepšie je urobiť si zoznam potravín, ktoré potrebujete, a starostlivo si preštudovať zložky na štítku.

You Might Also Like