Život

Syn ignoroval svoju mamu. Na jej pohrebe si uvedomil niečo dôležité.

Keď začal dnes už bývalý boxer, Marc Mero (známy ako Johny B. Badd), pracovať s mládežou, všetkých to prekvapilo. Všetci si mysleli, že uznáva skôr použitie fyzickej sily pred pokojným argumentováním – to by sa mu pri práci s deťmi viac hodilo. Ukázalo sa, že nové povolanie bolo jeho posolstvo! 

To, čo Marc Mero povedal počas jednej zo svojich konferencií, dojalo k slzám mnoho ľudí … Boxer začal hovoriť o komplikovanom vzťahu s mamou.

„Keď som bol násťročný chlapec, hanbil som sa za mamu. Prekážalo mi, že na mňa vždy myslela. Neustále chcela vedieť, čo robím a neverila mi, že som sa chcel stať profesionálnym športovcom. Myslela, že môj život je jeden veľký večierok. To som si myslel. Nikdy som si s ňou o tom nechcel rozprávať. “

Bol som v Japonsku, keď mi oznámili, že moja mama umrela. Bežal som do hotela a v hlave mal len jednu vetu: Mami, je mi to tak hrozne ľúto! 

Počas pohrebu som si stále myslel, že sa mama za okamih prebudí, že to bol len nejaký zlý sen. Chcel som jej vysvetliť, akú obrovskú som urobil chybu. Najdôležitejšie pre mňa bolo vždy to, aby som vyhral a zarobil ďalšie a ďalšie peniaze. Nikdy som tu nebol pre rodinu.

Až po smrti mamy som pochopil, čo všetko pre mňa moja rodina znamená. Pochopil som, ako rýchlo ju môžete stratiť ešte skôr, než vaši blízki odídu už navždy. Teraz si užívam každý okamih a nebojím sa budúcnosti. V živote nie je dôležité to, koľko zarábame, ale to, čo máme v srdci. Najvyššou hodnotou v našom živote by mala byť láska. „

Vážme si našich blízkych a dajme im najavo, čo všetko pre nás znamenajú, kým ešte máme šancu. Ak to budeme odkladať na neskôr, nemáme istotu, či to „neskôr“ skutočne aj nadíde.

Múdre slová. Zdieľajte.

You Might Also Like