Zaujímavosti

Obrovský šok spoza mrezí: Milan Lučanský sa mal vo väzbe pokúsiť o samovraždu

zivot

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je už zhruba týždeň vo väzbe, sa mal pokúsiť o samovraždu. Pred pár dňami bol hospitalizovaný v nemocnici v Ružomberku, pričom doteraz nie je úplne jasné, z akého dôvodu. Najnovšie sa objavila ďalšia verzia o tom, čo sa malo stať.

Portál refresher.sk priniesol šokujúcu informáciu o tom, že Milan Lučanský sa vo väzbe pokúsil ukončiť svoj život obesením. Mali to potvrdiť až tri zdroje vrátane Národnej kriminálnej agentúry. Lučanský bol ešte vo štvrtok prevezený do vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde ho museli operovať. Malo sa tak stať po tom, čo cvičil v cele a praskla mu cievka v oku.

Policajný exprezident je v súčasnosti väzobne stíhaný kvôli podozreniu z brania úplatkov. Minulú nedeľu o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Okrem neho boli v rámci policajnej akcie Judáš zadržané ďalšie štyri osoby.

Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku, kde má byť hospitalizovaný, informáciu nepotvrdila ani nevyvrátila. Podľa jej hovorkyne Petry Diškovej informácie o zdravotnom stave pacientov neposkytuje.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) je oprávnený poskytovať konkrétne informácie o väznených osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. Vzhľadom na to, že nedisponujeme súhlasom dotknutej osoby, nie sme oprávnení poskytnúť požadované bližšie informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby,“ reagovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Neevidujú fyzické napadnutie

Zdôraznila, že ústav Prešov neeviduje v danom období fyzické napadnutie obvineného alebo odsúdeného ani použitie donucovacích prostriedkov voči obvinenému alebo odsúdenému.

Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje zdravotnú starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave, alebo ak je to potrebné na účely trestného konania, väzba sa na nevyhnutne potrebný čas vykonáva v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje zdravotnú starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave alebo v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, väzba sa na nevyhnutne potrebný čas vykonáva v inom (civilnom) zdravotníckom zariadení. Pritom stráženie obvineného vykonáva ZVJS,“ vysvetlila Kacvinská.

Polícia obvinila v rámci akcie Judáš osem osôb vrátane Lučanského. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trestnej činnosti sa mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch. Obvinenia sa týkajú prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

zdroj: refresher.sk

You Might Also Like