Život

Na prvej schôdzke si všimol, že sa niečo divného deje s jeho rukami. O 4 mesiace neskôr prezradil pravdu o svojom zdravotnom stave.

Steve Dezember už na prvej schôdzke s Hope cítil, že je to tá pravá. Pár sa do seba zamiloval na prvý pohľad a mladá žena zabudla na to, že ju niečo znepokojilo. 

Keď chcel Steve počas romantickej večere otvoriť víno, nemohol ovládnuť chvejúce sa ruky. Už skôr mal pocit, že občas úplne stráca kontrolu nad svojím telom, ale žiadny lekár mu neposkytol odpoveď. 4 mesiace po prvej schôdzke s Hope sa dozvedel pravdu …

28 ročnému mužovi oznámili, že trpí amyotrofickou laterálnou sklerózou. Je to doteraz nevyliečiteľné neurodegeneratívne ochorenie. Pacient v priebehu niekoľkých rokov stráca schopnosť sa pohybovať. Vo väčšine prípadov nastáva smrť v dôsledku ochrnutia a zlyhania dýchacích svalov.

Steve vedel, že mu nezostáva veľa času! Hope o svojej chorobe povedal až potom, čo ju požiadal o ruku. Zamilovaná Hope mu aj napriek všetkému povedala áno. Svadba sa konala o 2 mesiace neskôr.

Ich šťastie trvalo sotva 2 roky … Veľa cestovali, ale nakoniec sa museli vrátiť domov. Steve schudol až 30 kg a nemohol hovoriť. Už 2x takmer zomrel, ale Hope zareagovala pohotovo a zavolala sanitku .. Mladá žena sa rozhodla konať .

Vďaka stránke, ktorú založila, ľudia môžu posielať peniaze na manželovu liečbu. Podarilo sa im kúpiť elektrický vozík a vďaka novým technológiám muža Steve komunikovať so svojou rodinou a predovšetkým so svojou milovanou manželkou. Prestala pracovať ako psychologička, len aby sa mohla naplno venovať svojmu manželovi.

Steve a Hope založili ešte jednu stránku (odkaz pod fotografiou), na ktorej píšu o chorobe a predávajú obrazy, ktoré namaľoval steve! Diela sú to skutočne výnimočné – maľuje ich tak, že jazdí s vozíkom po farbách!

Obaja dúfajú, že sa medicína rozvinie natoľko, že dokáže túto chorobu úplne vyliečiť. My dúfame tiež!

ZDROJ: SOURCE

Zdieľajte tento príbeh!

You Might Also Like