Uncategorized

Kríza stredného veku na ženský spôsob: ako sa zmieriť s tým, že sú aj mladšie a krajšie

Koľko diskusií sa začne viesť pod pojmom „krásna žena“. Príde však deň, kedy sa pozrie do zrkadla a vidí to: ochabnutá koža, smútok v očiach, vrásky…

Určite poznáte ženy, ktoré začnú šalieť, keď si uvedomia, že už viac nepatria medzi tie najkrajšie, najmladšie a najzaujímavejšie. Myslia si, že niečo stratili. Ako sa v skutočnosti vyrovnať s týmto faktom a zostarnúť s hrdosťou?

Existujú minimálne 2 varianty toho, prečo sa bojíme starnúť. Prvý dôvod je klasický „ženský“ problém, spojený s klamným stotožňovaním sa s mladosťou, krásou, atraktívnosťou a osobným šťastím. To vedie k nevyhnutnému záveru: Ak si nenájdem nikoho, kto ma bude ľúbiť ešte skôr, ako zostarnem, nikto ma už nebude ľúbiť, ALEBO, keď zostarnem, môj manžel ma prestane milovať a samozrejme, že si nájde niekoho mladšieho.

Druhou možnosťou je fakt, akým spoločnosť vníma vek. Ak sa žena do 30-tky nevydá – katastrofa, ak ešte neporodila – v neskoršom tehotenstve to bude mať ťažšie, ak ju manžel nechá v 35-ke – utiekol k mladšej. Ľuďom stačí aj štipka múky, z ktorej vedia upiecť bochník chleba plného ohovárania a klebiet. Za samozrejmosť sa považuje aj to, že krása a mladosť ženy sú prostriedky na dosiahnutie ich cieľov. V mnohých prípadoch to tak aj skutočne je, no niekedy k atraktívnej tvári a dlhým nohám potrebujú rozum a rafinovanosť.

Najsmutnejšie na tom je, že mladí ľudia sa sami zbavujú mladosti: 15-ročná je už dáma, 25-ročná už je vydatá a 30-ročná je už dávno mimo hry. Už od samého detstva máme v hlavách pomyselné hodiny, ktoré tikajú. Výsledkom je, že ženy sa snažia neprepásť svoje roky, robia všetko len nedospievajú do toho štádia, kde sa z nich už stanú ľudia s osobnosťou a charakterom. Stačí sa len pozrieť okolo seba, koľko 40-ročných žien sa správa ako tínedžerky vidiac vo svojom živote len jediný problém – vek.

A čo je ešte horšie – začnú doma robiť hystériu, žiarlia na svojich manželov úplne bezdôvodne, vyhadzujú nekresťanské peniaze na kozmetické prípravky…jednoducho povedané, sú neznesiteľné. Samotný manžel ich neopustí kvôli tomu, ako vyzerajú, ale kvôli tomu, ako sa k nemu žena správa.

Nedávno sa jedna ruská moderátorka objavila na televízii v saku s nášivkou „Too Late“ (v preklade Príliš Neskoro) od značky Yves Saint Laurent. Zlé jazyky sa toho hneď chytili. Mnohí sa smiali, že TV moderátorka je už stará a kvôli vyprchávajúcej kráse začína šalieť. Svojimi príspevkami na Instagrame sa posmievala všetkým neprajníkom. Tak či onak, ak by prijala tento fakt, nepodstupovala by plastické a iné hrôzostrašné kozmetické operácie. Na tom však nie je nič zlé, pretože práca TV moderátorky si to vyžaduje a nedá sa poprieť ani fakt, že jej vzhľad obdivuje nemalé množstvo ľudí.

Moderátorka tvrdí, že musíte žiariť a byť zaujímavý. Ste mladí a krásny počas toho, kedy niečo robíte. Dôležité je, aby ste nemali čas na zbytočné nariekanie. „Šport, správna životospráva, pozitívny postoj a láska k mieru sú prísľubom zdravia, šťastia a iných príjemných bonusov. Všetko negatívne nech smeruje do koša. Krása nezávidí, nefrfle, nefňuká, nevyrába škandály, nezavádza, nesedí nečinne a nie je lenivá.“

Už si viac nebude obliekať niečo, čo je vhodné na jej vek. „A prečo tých, ktorí si na seba dajú niečo žiarivejšie, nazývajú papagájmi? Mne sa takéto farby páčia a nevýraznosť ma nezaujíma. Dajte žiarivosť do sŕdc, nápadov, vzťahov, priateľstiev a taktiež do oblečenia. To, či v tom budete vyzerať ako papagáj, nech vás netrápi.“

Žena môže podstúpiť akúkoľvek obetu v podobe injekcií, skalpelov či laserov. Ak však vo svojom okolí nepocíti žiadne uznanie a obdiv, nebude vedieť prestať v hľadaní mladistvej krásy. V jej blízkosti by mal byť preto milovaný muž a priatelia, ktorí ju budú schopní podporiť počas náročného obdobia.

Povedzte nám váš názor v komentároch, či je starnutie len vonkajším prejavom veku, alebo je to psychologický problém, ktorý vytvára naša spoločnosť?

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

 

You Might Also Like