Zaujímavosti

Keď uvidíte na dverách vášho domu tieto znaky, dôkladne ich zmyte a zavolajte políciu

V snahe oklamať policajtov a právo rešpektujúcu spoločnosť, zločinci každým rokom zlepšujú a vymýšľajú nové triky.

Polícia v Chile predstavila systém symbolov, ktoré informátori kriminálnej spoločnosti kreslia na dvere domov civilistov. V závislosti na tom, či je ľahké vylúpiť dom, čo sa tam nachádza, alebo s čím sa tam môže stretnúť, informátori nakreslí jeden alebo viac znakov z 36 možných variantov.

Pri pohľade na tento šifrovací systém, budete len krútiť hlavou, ako šikovní a vynaliezaví zločinci sú. Samozrejme, čoskoro si zavedú nový šifrovací systém, ale tieto informácie sú dôležité pre každého.

Šifrovací systém zlodejov
Ak si myslíte, že tento systém funguje len v zahraničí, tak ste na omyle. Naši zlodeji tiež nejdú do akcie bez pripravení.

Preto si pravidelne kontrolujte dvere a plot okolo pozemku a ak narazíte na nezrozumiteľné znaky, čísla či písmená, tak buďte pozorní, pretože sa o váš dom či majetok niekto zaujíma. Ak žijete v bytovom dome, tak si pozorne všímajte poštovej schránky. Tie informátori často označujú fixkou alebo značku.

Nezabudnite sa podeliť o tieto informácie so svojimi priateľmi, pretože týmito informáciami môžete ochrániť svoj majetok, možno aj život alebo zdravie.

You Might Also Like