Zaujímavosti

Hrozivé príbehy ľudí! Starý dom na dedine môže nielen priniesť radosť, ale aj pridať nepríjemnosti.

Často sa stávame rukojemníkmi svojich túžob. Stáva sa, že niečo tak veľmi chcete, oči máte už zatienené. A teraz niečo kupujeme doslova naslepo a potom premýšľame, čo robiť. Takto sa kupuje vytúžené auto. Alebo starý dom na dedine . Potom postupne vytriezvieš a začneš premýšľať, bolo to tak?

Nebudeme Vás strašiť, ale teraz Vám povieme pár každodenných príbehov. Možno to umožní ľuďom, aby boli pozornejší k svojej voľbe a neunáhlili sa robiť unáhlené rozhodnutia. Nikdy nevieš, čo sa môže stať.

STARÝ DOM V OBCI

„Mali sme šťastie.“ Sami sme siroty, mladá rodina, dve deti. Nakoniec sa v dedine rozhodli prideliť nám dom. Nech je starý, nech je miestami prehnitý, ale stále náš. Snívali sme o tom tak dlho! Naša radosť nemala konca. Až zrazu všetkých začali pocity bolieť.

Teraz jedna vec, druhá, doslova všetko je zelené. Kňaza sme už priviedli do domu, pokropili ho, pomodlili sme sa, ale všetko je po starom. Až môj manžel odniekiaľ priniesol dozimeter. Už si ani nepamätám, prečo to potreboval, len to, ako to zapol, a on ukázal žiarenie! Pokazený alebo čo?

Manžel ich začal viesť zo strany na stranu a on bol pri stene a pípanie bolo silnejšie. Manžel prichádzal k múru, už zapišťal! Zľakli sme sa, samozrejme, začali sme demontovať múr a boli tam nejaké škatule, zjavne aj armádne. Všeobecne sme volali hasičov, ich prístroj tiež zišiel z rozsahu.

Ukázalo sa, že pred nami bol dedko, ktorý mal skúsenosti s reaktormi. A keď sa tam stala nehoda, vybral sa do Černobyľu. Nie je jasné, čo v tých škatuliach bolo, ale zjavne nie nadarmo ich položil do steny. Je zaujímavé, že on sám vedel, že existuje škodlivé žiarenie? Odvtedy je vďaka Bohu u nás všetko v poriadku – prestali sme chorieť! “

Starý dom v obci

„Kúpili sme túto chatu na svahu doslova.“ No, môj manžel sa chcel motať okolo, myslím, že mu Boh žehnaj! Nechaj to tak. Spravidla platí, že zatiaľ čo niektoré veci sa prepravovali, zatiaľ to zatiaľ uplynulo a šesť mesiacov uplynulo. Boli sme tam už neraz, prenocovali, kopali, dokonca sme mali špeciálne vybavenie. 

Potom som nejako tápala od stodoly a pri vzdialenejšej stene som zbadala akýsi kovový prút. Chcela som ho vytrhnúť, ale nešlo to. Ja som ho ťahala, ale on sa boril hlbšie.  Potom prišiel môj manžel a pozrel sa tiež. Všeobecne platí, že vyzbrojený lopatou, kopal hlbšie. Niečo tam podľa neho je kovové. Je to poklad?

Silnejšie potiahol, niečo skrútil a zrazu vyletel ako obarený! Utekaj, hovoria, kričí na mňa. Šla som za ním, ale zmocnila sa ma panika! Pane, boli sme tak vystrašení. Ukázalo sa, že niekto počas vojny schoval v stodole bombu. Áno, nebáli sa k nej navariť prút. Vraj, aby sa nezabudlo, kde leží.

Potom sme vyšli s deťmi na dvor. Hasiči a policajti prehľadali celý dvor, všetky suterény, všetky kôlne. Vďakabohu sa nič iné nenašlo. Ale rovnako, teraz tu stále máme akýsi strach. Manžel sa teraz bojí vytiahnuť zo zeme kovové tyče. Áno, aj ja “.

Odišiel a už sa nevrátil

„Presťahovali sme sa s rodinou do starého domu.“ Chceli ísť ďalej, aby tam bolo menej ľudí. Našli sme takú odľahlú farmu, tri nádvoria. Žije tam iba starý dedko a tiež sme sa objavili. Osud sa všeobecne ukázal tak, že sme v tom dome museli zostať. Vďaka Bohu, že sa im to aspoň podarilo kúpiť. Tesné, žiadne vymoženosti, ale moja žena a dcéra tam museli žiť pár mesiacov.

A všetko by bolo v poriadku, len sa dieťa neustále niečoho bojí. Hovorí, že v dome je niekto, čo šumí papierom, a v noci sa jej jemne dotkne ruky. Teraz spí stále so svojou matkou, ale stále sa bojí. Ja a moja žena samozrejme neveríme v nijakého ducha, ale z takýchto príbehov máme zimomriavky na koži.

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa ich snažili presvedčiť, že sú to všetko rozprávky, moja dcéra stále opakovala, že dom je zlý. A naozaj sme to tam príliš nebrali do úvahy, dal som za to doslova cent. Čo robiť? Rozhodol som sa zistiť, čo môžem. Išiel som k dedovi. Hovorí, že vraj tam rodina predtým žila, mali chlapca, ale niekde zmizli. Zdá sa, že išiel do lesa a nikdy ho nenašli. Potom odišli a dom zostal odvtedy prázdny. Hovorilo sa, že dlho to tak bolo.

Potom som sa rozhodol pozrieť sa bližšie na svoj majetok. V pivnici, na hromade odpadkov, som si všimol veľké množstvo starých potkaních otvorov. Pre zaujímavosť som tam kopal a uvedomil som si, že predo mnou sú pozostatky. Okamžite som zavolal políciu. Takto sa našiel chlapec, ktorý sa údajne stratil v lese. Odišli sme oreč v ten istý deň a už sme sa nevrátili. Máme dosť starých domov. “

Rada

Nechceme tým povedať, že by sme sa teraz mali vyhnúť starým domom. Len buďte opatrní a pozorne si preštudujte nielen múry, ale aj históriu. Na dedinách väčšinou vedia, kto a ako kde žil. Do komentárov napíšte, na aké príbehy ste narazili. Možno sa niekomu naozaj podarilo nájsť ten poklad?

Starý dom na dedine môže nielen priniesť radosť, ale aj pridať nepríjemnosti. Veríme, že v tomto smere máte iba pozitívne skúsenosti! Prečítajte si náš článok o tom, kam by ste sa určite mali pozrieť, ak ste sa napriek tomu rozhodli pre kúpu starého domu, a nejde o prvú skúsenosť . Ďakujeme, že ste s nami zostali!

 

You Might Also Like