Život

Čo robiť, ak tehotenský test ukáže dva pruhy a muž nechce deti?

Keď lekári vynesú verdikt: „Nemôžete otehotnieť“, život ženy sa obráti naruby . Zdá sa, že táto fráza je vtlačená do vedomia a zostáva tam navždy. Ale niekedy sa stane zázrak a dlho očakávané dva pruhy zo sna sa premenia na skutočnosť. Čo však robiť, ak muž nechce deti ?

Hrdinka dnešného príbehu nevie čo má robiť a ako nadviazať kontakt so svojím blízkym . V tomto článku sa pokúsime zistiť dôvody, prečo môže byť muž taký kategorický. Sme si istí, že všetko musí mať rozumné vysvetlenie!

MUŽ NECHCE DETI

Bolo to bežné rutinné vyšetrenie. Potom mi lekár povedal, že nebudem môcť mať deti. V tom čase sme s priateľom chodili šesť mesiacov. Zhenya bola v šoku, keď to zistil, ale rýchlo sa dal dokopy a veľmi ma podporoval. Čoskoro sme sa rozhodli presťahovať a začali sme spolu žiť.

A o pol roka som zistila, že som otehotnela. Môj lekár mi povedal, že sú také prípady. Ale úprimne povedané, neveril som, že sa mi to môže stať. Samozrejme, bola som veľmi šťastná, pretože som pochopila, že to môže byť moja jediná šanca stať sa matkou. A veľmi som to chcel.

Ale Zhenya nebola tak inšpirovaná. Navyše mi najskôr naznačil, že by som sa mal dieťaťa zbaviť skôr, ako bude neskoro. Povedal, že na to nie je pripravený. Samozrejme, že som bol proti. A potom si to poriadne premyslel a povedal, že sa to časom pokúsi vyrovnať a akceptovať.

Zhoršovalo sa to však iba každý týždeň. Neustále bojujeme a často sa ocitám sám. Cítim sa osamelý a bojím sa, že Zhenya odíde. Ako nadviazať kontakt s mladým mužom? Nie sme ani manželmi … Keď sa v 25 rokoch predstavím ako slobodná matka, okamžite sa to striaslo.

Prečo muž nechce dieťa

Aby ste sa pokúsili nadviazať kontakt s mužom, musíte pochopiť, čo je príčinou jeho správania. Prvá vec, ktorá leží na povrchu, je efekt prekvapenia . Po diagnostikovaní môže byť pre muža ťažké uveriť, že jeho spoločník bol schopný otehotnieť. A samozrejme je absolútne nepripravený na to, že sa stane neplánovane otcom.

Muž má tiež pocity a strach. A Eugene okamžite pripustil, že rola otca je mu cudzia a dieťa nechce. Alebo skôr možno chce, ale nie tak spontánne a bezpodmienečne. Je zrejmé, že skôr či neskôr sa musela nejaká obranná reakcia zapnúť. Možno jeho správanie a do istej miery ľahostajnosť len odráža strach z človeka.

Muž môže mať navyše strach, že po narodení dieťaťa sa stane nepotrebným. Čerstvé matky veľmi často venujú všetok svoj čas dieťaťu, a to je normálne. Partner to však môže brať osobne. V dôsledku toho vznikajú nevôľa a konflikty, ktoré môžu viesť až k rozchodu.

Aby ste tomu všetkému zabránili, mali by ste sa s mužom znova porozprávať a pokúsiť sa mu porozumieť. Rovnakým spôsobom musí počuť svoju ženu. Nakoniec, Eugene spočiatku hovoril, že sa pokúsi so situáciou vyrovnať. Prijať dieťa a milovať ho však nie sú to isté.

Ľudské obavy

V každom z nás žije strach. Nemusia sa nijako prejavovať, kým sa neobjaví niečo, čo vzrušuje naše vedomie. Pre Eugena to bolo „niečo“ správou o tehotenstve jeho priateľky. A pre seba – myšlienky na budúce slobodné materstvo. Ale prečo ju to tak hlodá?

Spoločnosť nám ukladá, aby všetky deti vyrastali v plnohodnotnej rodine. Slobodná matka však nie je veta! Navyše, po rozlúčke so svojím spoločníkom sa žena neodsudzuje na večný osamelý život. A dieťa môže mať nevlastného otca. A koľko príbehov je, keď matka vychovala dieťa sama a naplno sa realizovala v živote ?

Musíte pracovať so svojimi strachmi a nebáť sa ich. Niekto sa s tým vyrovná sám, zatiaľ čo niekto musí vyhľadať pomoc od špecialistu. A to je v poriadku! Ktovie, možno by pár sedení s rodinným psychológom pomohlo hlavnej hrdinke a jej spoločníkovi vyriešiť ich problémy.

You Might Also Like